Rodos Akademi

Üniversite Hazırlık Programları

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) güncel adıyla bilinen sınav sistemine hoş geldiniz. Bu sistem, önceki sınav sistemi olan Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) yerine geçmiştir. YKS, sadece isim olarak değil, aynı zamanda soruların branşlara göre dağılımından, sınavın oturum sayısına, tarihinden ve soru sayılarına kadar birçok açıdan büyük değişikliklere uğramıştır.

YKS, şu anki sınav yapısıyla Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testi (AYT) olmak üzere iki oturumdan oluşmaktadır. TYT, temel yetenekleri ölçen birinci oturumdur, AYT ise adayların alanlarındaki bilgi ve yeteneklerini ölçen ikinci oturumdur.

Rodos Akademi olarak, TYT ve AYT 2021 yolculuğunuzda sizlere rehberlik etmek, hayalinizdeki üniversiteye ulaşmanız ve kariyer planlamanız konusunda size yardımcı olmak için buradayız. Yılların tecrübesi ve kaliteli eğitmen kadromuzla, sınav sürecinizi en etkili ve verimli şekilde geçirmeniz için yanınızdayız. Detaylı bilgi almak ve başarıya giden yolda bizimle birlikte adım atmak için bize katılın!