Rodos Akademi

Uzaktan Eğitim Programları

Uzaktan Eğitim Nedir?

Uzaktan Eğitim ; zamandan ve mekandan tamamen bağımsız bir şekilde öğrencinin kampüse gelme zorunluluğu olmaksızın mevcut var olan bilgisayar teknolojileri vasıtası ile tamamen sanal ortamda canlı, görüntülü, sesli olarak derslerin işlendiği, katılımcının istediği zaman bunları tekrar izleyebileceği ve görüntüleyebileceği, günümüz şartlarında eğitim ve öğretimin hızla bilgisayar ortamında geçtiği akılcı, çağdaş, yenilikçi bir eğitim sistemidir.

Uzaktan Eğitim ; bir açık öğretim sistemi ya da örgün öğretimin yanında başvurulan ikinci sınıf bir öğretim sistemi değildir. Aksine yıllardır ileri düzey gelişmiş ülkelerde uygulanan ve en yeni ölçme ve değerlendirme metotları kullanılan, en modern donanıma sahip eğitim sistemidir.

Uzaktan Eğitimin Avantajları Nelerdir?

Uzaktan Eğitim; Öğrenci merkezlidir. Uzaktan Eğitim; Fırsat eşitliği sunar. Uzaktan Eğitim; Fiziksel engelli öğrencilere eğitim olanağı sağlar. Uzaktan Eğitim; Geniş öğrenci kitlesine eğitim hizmeti sunabilen bir eğitim sistemidir. Uzaktan Eğitim; Zaman ve mekandan bağımsızdır. Coğrafi ve bölgesel engelleri ortadan kaldırır. Uzaktan Eğitim; Gelişmiş araçlarla ders işleme imkanı sağlar.

Uzaktan Eğitim Özellikle Kimler İçin Uygundur?

Uzaktan Eğitim herkes için uygundur ve örgün eğitim sisteminin dezavantajlarının pek çoğunu ortadan kaldırır. Yaşam düzeninizi değiştirmeksizin eğitim görme hakkı verir. Örgün öğretimde bulunan ; Maliyet (İl dışından gelen öğrenciler için yurt, öğrenci evi vb. harcamalar) Ulaşım güçlüğü Farklı bir ülkede yada şehirde öğretim görme engeli Bedensel engeller İş hayatı ya da kurulu bir yaşam düzeninin bozulması gibi dezavantajlar Uzaktan Eğitim sisteminde herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Bir yandan iş hayatınıza devam ederken öteki yandan eğitiminizi devam ettirebilirsiniz

Uzaktan Eğitim Programlarının Üniversitenin Diğer Programları Arasında Eğitim Kalitesi Farkı Var Mı?

Örgün öğretimde olduğu gibi öğretim elemanları ve öğrenciler arasında canlı dersler yapılmaktadır. Uzaktan Eğitim öğrencilerimiz canlı dersler esnasında eğitimcilerimiz ile iletişime geçebilir ve sorularını yöneltebilirler. Buna ilaveten öğrencilerimiz çeşitli uygulamalar ile günün herhangi bir saatinde eğitimcilerimiz ile (özel mesaj vb.) iletişime geçebilirler.

Uzaktan Eğitimde Sınavlar Nasıl Yapılmaktadır?

Üniversitemizin Uzaktan Eğitim programlarında vize sınavlarınız tamamen internet üzerinden yapılmaktadır.